Czym jest cellulit i co zrobić, aby się go pozbyć?

Problemem , z którym musi zmierzyć się bardzo dużo kobiet w bardzo różnym wieku jest cellulit. Okazuje się, że, atakuje on nie tylko te kobiety, których masa ciała jest zbyt duża. Wbrew panującej powszechnie opinii pomarańczowa skórka może wystąpić również u naprawdę szczupłych kobiet. Pojawia się w związku z tym pytanie skąd bierze się cellulit i co zrobić, by się go pozbyć – https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Czym jest cellulit i gdzie na ogół się lokuje?
Większość kobiet dostrzega pomarańczową skórkę na udach. Trzeba jednak zaznaczyć, że może on pojawić się też na brzuchu, a nawet na biuście. Miejsca zaatakowane przez cellulit są grudkowe, skóra staje się pomarszczona. To właśnie dlatego cellulit jest tak często określany mianem pomarańczowej skórki. To, jak duże są zmiany uzależnione jest oczywiście od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniej będzie się go pozbyć.

Czym są grudki, które widać pod skórą?
Typowe dla cellulitu grudki to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które znacznie się powiększyły. Kiedy się powiększają, uciskają one na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, które leżą w ich sąsiedztwie. W efekcie dochodzi do pogorszenia krążenia oraz przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego o wiele gorzej przyswajają tlen oraz przeróżne składniki odżywcze. Efektem tego jest natomiast zdecydowanie wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie szkodliwe substancje, a także woda pozostają w związku z tym w tkankach.

Dlaczego pojawia się cellulit
Aktualnie nie wskazuje się na jedną przyczynę. Specjaliści mówią, że przyczyn prowadzących do powstawania cellulitu wskazać można przynajmniej kilka. Zalicza się do nich między innymi siedzący tryb życia. Kobiety żyjące aktywnie i uprawiające sport są znacznie mniej narażone na wystąpienie znienawidzonej pomarańczowej skórki. Tym, co podnosi ryzyko pojawienia się cellulitu jest także spożywanie zbyt dużych ilości soli oraz cukru. Jeżeli więc chcemy uniknąć cellulitu, lepiej usunąć z diety cukier, a sól zastąpić zachwycającymi zapachem ziołami. Mocno ciasne ubrania , a także palenie papierosów też sprzyjają powstawaniu cellulitu. Wszystko dlatego, że są to czynniki niekorzystnie odbijające się na krążeniu. Wskazuje się również na związek między cellulitem, a nadwagą, równocześnie podkreślając – o czym napisaliśmy wyżej – że cellulit może wystąpić także u szczupłych pań.

Sposoby na rozprawienie się z cellulitem
Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że liczy się systematyczność oraz możliwie jak najwcześniejsze rozpoczęcie walki z pomarańczową skórą. Jeśli będziemy czekać aż cellulit będzie mocno zaawansowany, pozbycie się go okaże się bardzo trudne. Pomocne w walce z cellulitem są wszystkie metody , których celem jest oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, pobudzenie krążenia. Jeśli cellulit jest dopiero w początkowym stadium rozwoju, sięganie po drastyczne metody nie jest konieczne. Pomogą regularne spacery, a także aktywność fizyczna o średnim nasileniu. Specjaliści polecają przede wszystkim jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Dobrze jest wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała oraz brzuch (są to miejsca, na których zmiana pojawia się najczęściej). Duże znaczenie ma również dieta. Obowiązkowo należy zmniejszyć ilość spożywanej soli (najlepiej całkowicie ją wyeliminować). Sprzyja ona bowiem zatrzymywaniu wody w organizmie. Podobnie jest z cukrem. W aptekach dostępne są specjalistyczne preparaty, których skład został dobrany tak, aby wspomagały one usuwanie wody. Wspomóc można się także masażami wykonywanymi przez specjalistów. W domu można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując naprzemiennie zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które zaatakował cellulit warto również szorować codziennie szorstką gąbką. Sprawdzają się również myjki z wypustkami. Kupić je można w każdej drogerii, a ich zakup to niewielki koszt. Dobrze wprowadzić również do pielęgnacji kosmetyki antycellulitowe. W każdym sklepie z kosmetykami znaleźć można aktualnie naprawdę duży wybór takich preparatów. Pomaga regularne stosowanie peelingu z kawy, który samodzielnie można przygotować w domu.

Cellulit to nie tylko problem estetyczny. Należy być świadomym tego, że mocno zaawansowane zmiany nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale wiążą się również z niemałym bólem. Dlatego tak ważne jest, aby nie doprowadzić do jego wystąpienia. Kiedy jednak już się pojawi, trzeba możliwie jak najszybciej zacząć z nim walkę. Na szczęście obecnie wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu cieszyła świetnym wyglądem

Dodaj komentarz