Noni – prozdrowotne właściwości

Ostatnimi czasy sporo mówi się o prozdrowotnych właściwościach roślin z odległych zakątków świata. Roślin, od wieków cenionych za prozdrowotne właściwości jest bardzo wiele, znaleźć można tajemniczą Noni, a więc morwę indyjską.
Jeszcze do niedawna w Europie niewiele mówiło się o jej cudotwórczym działaniu, tymczasem od stuleci jest ona doceniana przez mieszkańców Polinezji. Czy rzeczywiście ten krzew pochodzący z południowo-wschodniej Azji i wysp Pacyfiku korzystnie wpływa na zdrowie człowieka?
Okazuje się, że tak. Jak udowodniły badania, Noni reguluje utlenianie cholesterolu, dlatego też można uznać, że regularne spożywanie soku Noni zapobiega miażdżycy. Polinezyjska roślina, słynie również z działań przeciwdrobnoustrojowych, dlatego spożywanie owoców dobroczynnie wpływa na ludzki układ pokarmowy, likwidując wszystkie infekcje.
Morwą indyjską, szczególnie powinny zainteresować się osoby, które borykają się z chorobami jamy ustnej. Jak bowiem zostało udowodnione, surowy ekstrakt wodny z dojrzałych owoców noni skutecznie hamował wzrost bakterii. Zainteresowanie tą niepozorną rośliną stale rożnie, jednak produktów bazujących na Noni jest bardzo niewiele lub są trudno dostępne. Problem ten, nie dotyczy soku z Noni, można go kupić w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Warto zdobyć się na ten krok, by cieszyć się dobrym zdrowiem.

Sok Noni z Tahiti – https://www.lubienoni.pl/

Dodaj komentarz