Suplementy, których potrzebują twoje dzieci

Intensywny okres rozwoju, w którym znajdują się dzieci, warunkuje ich całe dorosłe życie. To dlatego tak ważne jest, by nasze maluchy miały dobrą dietę i odpowiednią dozę ruchu. Bez właściwego odżywiania nie jest możliwe uzyskanie stosownej ilości mikroelementów, które mają wpływ na zdrowie dzieci. Czy sama zbilansowana dieta wystarczy, by utrzymać dobrą kondycję i prędkość rozwoju?

Jedzenie w hipermarketach lub popularnych dyskontach jest tanie i łatwo dostępne. Niestety nie możemy mieć pewności, czy jakość konkretnych produktów jest wystarczająca. Rolnicy sprzedający do hipermarketów produkty nie stronią od dużej ilości chemii na swoich uprawach (np. korzystają z pestycydów). Jajka i nabiał dostępny w sklepach jest produkowany z dużą ilością hormonów. Zaradzić takiej sytuacji jest trudno, musimy skupić się na alternatywnych sposobach utrzymywania ciała w dobrej kondycji.

Dzieci mają także tendencję do bycia niejadkami. Są bardzo wymagające, jeśli chodzi o smak posiłków. Wiele potraw im nie smakuje. To dlatego właśnie maluchy zostawiają na talerzu niedojedzone warzywa i owoce. Nawet jeśli domownicy odżywiają się zdrowo i zwracają uwagę na jakość swoich potraw może okazać się, że maluch wychowywany w takim domu jest niedożywiony. Bardzo wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji dziecka – o czym często rodzice zapominają.

Rozwiązaniem tych irytujących problemów może być odpowiednia suplementacja. Właściwie dobrane preparaty pozwalają na uzupełnienie wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Co ważne, nie trzeba obawiać się suplementów. Preparaty przeznaczone dla dzieci są bardzo delikatne – farmaceuci zwracają ogromną uwagę na to, by były całkowicie bezpieczne. Godnym polecenia środkiem jest np. Pinky Akuna. Dzięki niemu możliwe jest uzupełnienie wszystkich najważniejszych minerałów witamin i substancji bioaktywnych. Ponadto Pinky Akuna niweluje negatywny wpływ niewłaściwej diety. Wspomaga procesy oczyszczania się organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii.

Dodaj komentarz